Mexikopedie: KNIHY

Mexikopedie:

abecedář mexické kultury


Knihy, které rozhodně nemusíte číst postupně. Začněte klidně čerstvě vydaným druhým dílem. Garantuju vám, že k prvnímu si taky najdete cestu.

27 písmen abecedy

27 kapitol

424 stran

stovky fotografií

desítky ilustrací

Příběhy

Tepající srdce Mexika a Mexičanů. Historické konnotace v souvislosti s aktuálním děním. Mexiko skutečně dnešních dnů. Takové, jaké ho zažívám posledních osm let už od roku 2013, kdy si Mexiko našlo cestu do mého srdce.

Ilustrace

Ilustrovala skvělá Bára Žižková, která nesmírně citlivě vetkla do každé z nich to, s čím se Mexičané dokáží skutečně identifikovat. Nejsou to jen pouhé obrázky, ale jsou nedílnou součástí příběhu.

Design

Nádherná práce grafičky Zuzany Bürger. Svěží, moderní, barevná, ale současně ne vizuálně uřvaná. Kniha, jejíž prvotní myšlenka byla, aby si ji člověk s láskou dal do knihovny pěkně čelem a kochal se s ní.


Včera jsem si přinesla domů Mexikopedii, rovnou jsem se do ní začetla a jsem z toho HROZNĚ MOC NADŠENÁ! (Kapitálky normálně nepoužívám, to jenom jako důraz, jako strašně moc se mi to líbí.) Kromě toho, že je ta knížka úchvatná na pohled, se mi hrozně líbí, jak je pojatá. Není to ani měsíc, co jsem si stýskala, že když mě zajímá nějaká země, mám k dispozici buď průvodce, nebo knihy o historii. A já přitom měla na mysli nějakou takovouhle publikaci, kde se dozvím, jak je to s kulturou, historií, tradicemi i zajímavými místy, a ne kdy mají kde otevřeno ani dlouhý suchopárný výklad. A ač musím říct, že Mexiko by na takovém žebříčku zemí, u nichž bych si podobnou publikaci přála, nestálo moc vysoko, začetla jsem se a už jsem u C, což je na mě v poslední době docela výkon (a teď se musím donutit ji zavřít a jít pracovat). Doufám, že brzy otevřou ta knihkupectví a lidi se do Mexikopedie budou moct zamilovat naživo stejně jako já.

Ze slov úplně první mexikopedické recenze