Gastronomie, Mexické podivnosti

Proč je mezcal tím nejdokonalejším alkoholem světa

Mezcal a s ním i jedna z jeho odnoží, tequila, byly nápoji dlouho považovanými za obyčejné pálenky. Před třemi týdny jsme si tu na Mexikopedii vysvětlili, jaké že jsou mezi mezcalem a tequilou rozdíly. A určitě jste si všimli, že mezcal je pro mě osobně jednička. A navíc když dlouhotrvající výzkumy institutu Mezcal Pro Culture v americkém Chicagu ukázaly, že právě mezcal je tím nejlepším alkoholickým nápojem pro lidský organismus.

„Je to jednoduše proto, že mezcal je tím nejdokonalejším alkoholem na světě,“ shrnuje jednoduše výsledky výzkumů prezident institutu Sergio Inurrigarro. Ve srovnání se zástupci všech dalších alkoholických nápojů z celé zeměkoule je totiž právě mezcal tou nejčistší pálenkou ze všech.

Podívejme se tomu ale blíže na zoubek. Tedy, respektive, na játra. Protože ta hrají ve štěpení alkoholových monosacharidů hlavní roli při jejich vylučování z lidského těla. Právě problematika takového štěpení způsobuje nepěkné kocoviny, ve větší či menší míře prakticky u konzumace každého typu alkoholu. Pravidlem pak samozřejmě bývá, že čím kvalitnější nápoj, tím jednodušší štěpení a v souladu s tím také lehčí kocovina.

Jaké je ale překvapení, že namísto běžných monosacharidů mezcal obsahuje polysacharidy, které se začínají rozkládat přirozeně samy o sobě, ihned po jejich konzumaci. Štěpicí proces u něj tak začíná prakticky hned ve vašich ústech a šetří tak játra. Očekávaná kocovina se tak při konzumaci mezcalu jednoduše nekoná. Však si to sami zkuste a uvidíte.

Jak totiž mezcal jednou okusíte, už nebudete chtít pít nic jiného.


Text a foto © Eva Kubátová, Mexikopedie, 2020

2 komentáře: „Proč je mezcal tím nejdokonalejším alkoholem světa

  1. Dobre rano, chtela jsem si orecist cely clanek,ale z odkazu na me vyskakuje tohle: Preji pekny den i vikend, Zuzka
    Zuzana Izquierdo Montes Tel.: +420724778117
    pá 21. 8. 2020 v 4:30 odesílatel Mexikopedie napsal:
    > mexikopedie posted: ” Mezcal a s ním i jedna z jeho odnoží, tequila, byly > nápoji dlouho považovanými za obyčejné pálenky. Před třemi týdny jsme si tu > na Mexikopedii vysvětlili, jaké že jsou mezi mezcalem a tequilou rozdíly. A > určitě jste si vÅ¡imli, že mezcal je pro mě osobně ” >

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s